Mateřská školka Brnířov

Mateřská školka v Brnířově zřízena byla na žádost Místního národního výboru.Zemská školní rada vyhověla žádosti a škola byla otevřena a uvedena v činnost 1.10.1945. Počet dětí do mateřské školy přijatých byl 18 a výpomocnou učitelkou této školy ustanovena byla Zemskou školní radou paní Ludmila Štefflová.

Od ledna 1956 byla mateřská škola změněna na zemědělský útulek - přednostně byly přijímány děti matek, pracujících v místním JZD. Od září 1960 je to opět mateřská škola.

Od zřízení MŠ do současnosti se vedení MŠ vystřídalo 8 ředitelek. Budova MŠ byla průběžně udržovaná, ovšem k největší rekonstrukci došlo v roce 2000. Nyní splňuje zařízení přísné hygienické požadavky a přesto po vstupu do MŠ na Vás dýchne teplá rodinná atmosféra, kde Vás vždy přivítáme s láskou :-)

22.6.2017

22.6.2017